Pejsci, kteří čekají na nový domov

Obelix

Obelix, pes, nar.1.2.2017, 37kg, kříženec, kastrovaný.

Obelix k nám přišel spolu s Meggy ze špatných podmínek, kdy téměř celý život prožil zavřený v kotci.

Obelix je takové telátko, které si konečně užívá radost ze života. Je velice přátelský k lidem, včetně dětí, jen je trošku tankoidní a malé děti by mohl porazit.

Miluje volný pohyb po výběhu, to se téměř nezastaví a má trochu tendenci nevnímat - je přece potřeba tolik věcí očuchat a prozkoumat, když má konečně příležitost :-)
Na procházky chodí rád, i když zpočátku si je v novém prostředí malinko nejistý. Je zcela bezproblémový na jakékoli ošetřování, naopak, jakákoli pozornost člověka je pro něj odměnou a příležitostí se pomazlit :-)

Hledáme mu domov spíše v domku se zahradou, kde se mu dostane procházek a pozornosti. Pobytu v kotci si už užil dost.

Je zcela nekonfliktní s ostatními psy, vztah k ostatním zvířatům neznáme, ale na procházkách na ta velká v okolních výbězích nijak nereaguje.

Do adopce půjde čipovaný, očkovaný, kastrovaný, na adopční smlouvu, po uhrazení adopčního poplatku. Podmínkou adopce je minimálně jedna nezávazná návštěva.
Nachází se ve Svárově, Středočeský kraj.

Pif

Pif, pes, 6let, 26kg, kříženec LR, kastrovaný Pifík vyrůstal jako každý správný pes v milující rodině, bohužel se časem ale rodina rozpadla a Pif skončil nechtěný, jen tolerovaný, na řetězu :-/ Z doby, kdy byl jeho "svět ještě v pořádku", si ale díky bohu nese základy, které z něj činí socializovaného a moc milého psa :-) Pif je velmi přátelský k lidem, včetně malých dětí. Miluje dlouhé procházky, výlety k vodě, čas strávený se svými lidmi. Při správně motivaci dokáže být soustředěný, má zájem spolupracovat s člověkem a učit se novým věcem. Krásně zvládá chůzi na vodítku. Velmi dobře vychází s fenkami, psí kluky si spíše vybírá. Původně byl zvyklý žít uvnitř v domě, má tedy hygienické návyky. Ideální by pro něj ale byl spíš domek se zahradou, s přístupem dovnitř. Pif je moc hodný na jakoukoli manipulaci, včetně té veterinární (aktuálně několikrát denně kapeme do očíček), jeví se jako trpělivý pacient :-) Pifánkovi hledáme domov u aktivních páníčků, klidně hravě zvládne roli rodinného psa (u úplně malých dětí je potřeba počítat s tím, že by je mohl porazit). Hledáme rodinu, se kterou si užije výletování a turistiku, ne žádné gaučování :-D Nachází se ve Svárově, Středočeský kraj. Podmínkou adopce je minimálně jedna nezávazná návštěva.

Kim

Pes, 6let, 20kg, kříženec, kastrovaný Kimeček je středně velký kříženec loveckých plemen. 

Myslíme si, že v jeho těle koluje krev jagdteriéra. Je aktivní, houževnatý, lehce paličatý a vášnivý lovec. K lidem je velice přátelský, a to i k těm nejmenším. Nemá problém s žádnou manipulací, ať už jde o česání, vyndání klíštěte nebo ošetření na veterině. 

Miluje dlouhé procházky, výlety, vodu, drbání na zadku a pískací hračky. Bude skvělým parťákem aktivním lidem, kteří tráví rádi čas pohybem venku v přírodě a Kima přiberou s sebou. Kimovi by se líbilo bydlet v domě s dobře oplocenou zahradou. Celý život žije venku - v kotci a je naprosto spokojený. V bytě si ho moc neumíme představit. Vzhledem k jeho silnému loveckému pudu nemůže k dalším zvířatům. Bohužel nesnese ani další psy a to ani feny nebo štěňata. Žít musí tedy jako jedináček. 

Do adopce půjde čipovaný, očkovaný, odčervený, kastrovaný, na adopční smlouvu, po uhrazení adopčního poplatku (1500,-).

Oliver

Oliver,pes,2roky,10kg, kříženec, kastrovaný

Oliver k nám přijel spolu s dalšími pejsky z Ostravy, pochází z přemnožené smečky psů, kterým zemřel majitel. Oli je akorát velký, veselý pejsek.
Z celé smecky je nejbázlivější a má sklony propadat panice,pokud se změní zaběhnuté rituály. Pokud se cítí v pohodě, je to velký mazel, milující svého člověka, kterého bude následovat kamkoli.

Má rád procházky a miluje pamlsky! Vyhovoval by mu stabilní domov bez větších změn, klidný a vyrovnaný páníček. Raději domov bez malých dětí, které chaos vytvářejí už jen svou přítomností. Hledáme páníčka aktivního, který ho bude dále socializovat, bude mít dostatek trpělivosti a pochopení.
Oliver je mladý psí kluk, který u nás udělal obrovský pokrok a rychle se všemu učí.
Vůči psům je submisivní, moc by mu vyhovovalo a pomohlo bydlet s nějakou vyrovnanou psí slečnou.
Vztah k ostatní zvířatům nemáme vyzkoušený.

Do adopce půjde čipovaný, očkovaný, odčervený, kastrovaný, na adopční smlouvu, po uhrazení adopčního poplatku (2000,-).

Podmínkou adopce je minimálně jedna nezávazná návštěva.

Hermelína

Hermelína, fena, 1-2roky, 11kg, kříženec, kastrovaná

Hermelínka k nám přišla jako jedna z bezejmenných fenek z Hulic, byla extrémně vyhublá, vážila pouze necelých 6kg... Jako jediná se dlouho bránila jakémukoli kontaktu a snažila se nás všemožně přesvědčit, že ona s lidmi kámoška rozhodně nikdy nebude :-) A pak stačilo jedno odpoledne, přesně po měsíci, co byla Hermelína u nás, a došlo k obratu o 180° a z Hermíška se stala ta nejumazlenější Hulická holka :-D
K cizím lidem je stále opatrná, ale nepropadá panice a záchranu hledá spíš v náručí člověka, kterému věří - ostatně to dělá ve všech situacích, ve kterých si není jistá. Se svým člověkem tak v pohodě zvládne téměř jakoukoli situaci.

Hermelínka je rozhodně extrémně veselá a hravá fenka, která miluje honičky s psím parťákem.

K cizím psům je ale z počátku protivka a potřebuje čas a prostor na zvyknutí.
Jako všechny huličadny miluje přetahování a házení čehokoli a stejně, jako všechny ostatní je i ona lovec. Rozhodně ji nedoporučujeme do domácnosti třeba ke kočce.

Hledáme jí aktivní páníčky, kteří rádi tráví čas pohybem a Hermelínku přiberou s sebou. Není to žádná gaučová povalečka, i když na gauči si umí taky pohovět :-)
Bydlet musí výhradně uvnitř v bytě nebo v domě.
Vzhledem k podmínkám, odkud pochází, nemá hygienické návyky. Je proto zpočátku potřeba počítat s nějakou nehodou, než se vše doučí.

Do adopce půjde čipovaná, očkovaná, odčervená, kastrovaná, na adopční smlouvu, po uhrazení adopčního poplatku (2000,-).
Podmínkou adopce je minimálně jedna nezávazná návštěva.

Hanička

Hanička,fena,2-3roky,12kg, kříženec, kastrovaná

Hanicka k nam prijela s dalsimi pejsky z Hulic. S sebou si privezla i dve stenatka,Harryho a Hagrida...Vsichni tri byli v katastrofalnim stavu,kostry potazene kuzi ???? maly Hagrid bohuzel nasledkem podvyzivy zemrel, Harry nastesti prezil,ale museli jsme ho piplat doma.

Hanicka se s nami po prijezdu rozhodne nechtela kamaradit a velmi razantne to davala najevo.

Az kdyz u sebe nemela stenatka,ktera si branila,zacaly ledy pomalu roztavat...

Hanicka prestala utocit a pochopila,ze od nas ji nic nehrozi...

V soucasne chvili je Handa vesela psi holka,pravidelnym,kvalitnim krmenim a pohybem se dostala do kondice a je pripravena hledat nove panicky.

Stale v ni vsak pretrvava jista neduvera v lidi,i kdyz s sebou necha bez problemu jakkoli manipulovat,je zvykla chuzi na voditku,sama si zatim pro pohlazeni neprijde.

Nejstastnejsi je s dalsim pejskem/pejsky,pri honickach a pretahovackach.

Hledame ji klidny domov,tzn.domov bez malych deti,idealne se psim partakem...Takovy,kde najde dostatek pochopeni a trpelivosti a dostane moznost se otevrit a duverovat a kde se bude dale rozvijet a socializovat.

Bydlet musi vyhradne uvnitr v byte nebo dome,neni to pes na zahradu.

Vzhledem k podminkam,odkud pochazi,nema hygienicke navyky,je proto zpocatku potreba pocitat s nehodami,ktere se stanou.

Do adopce pujde cipovana,ockovana,odcervena,kastrovana,na adopcni smlouvu,po uhrazeni adopcniho poplatku (2000,-).

Podminkou adopce je minimalne jedna nezavazna navsteva.